Domů > Novinky > Obsah
Kontrastní svařovací techniky používané na potrubí a potrubí rafinérie
Mar 12, 2016

Když se člověk podívá na obrovské zásoby ropy a plynu instalace jako rafinérie napříč mnoho akrů a představující miliony dolarů na vybavení a investice do infrastruktury, jeden není vidět surové ropy injekčně do rafinérie pro proces rafinace. To proto, že surové ropy přepravované přes podzemní potrubí. Čerpací stanice, který bude pumpovat olej do potrubí je také umístěna daleko od rafinérie.

Ale podzemní potrubí a nadzemní rafinérie existují pro jeden účel. To je poskytnout veřejnosti rafinovaného oleje a další produkty. Potrubí je pro přepravu ropy a rafinérie je určený k rafinaci surové ropy.

To je zajímavé vědět, že svařovací techniky pro tyto doplňující struktury jsou zcela proti sobě. Sjezdové svařovací techniky se používají pro svařování potrubí, zatímco do kopce svařování se používá pro svařování rafinérie potrubní systémy. I svařovací kódy a kontrolní metody se liší. Svařování potrubí je řízeno pomocí API 1104, zatímco rafinérie potrubí práce je řízena ASME Sec IX.

V tomto článku jsme se chystáte diskutovat o jeden po druhém jak a proč se od sebe liší dvě metody svařování. Níže jsou hlavní oblasti, kde najdeme většinou rozdíl: 1.) svarového spoje, 2.) použití svorek, 3.) svařovací technika, 4.) předpisy a normy, 5.) elektroda povlak a 6.) rychlost svařování.

Svarového spoje

Tloušťka potrubí na potrubí je obvykle nižší než v potrubí rafinérie a konců trubek potrubí jsou zkosené, zatímco konce trubek spoje potrubí rafinérie jsou ručně broušené a zkosené stroj. Tyto dva faktory hrají významnou roli při určování opačné svařovací techniky.

Vzhledem k tomu, konec potrubí potrubí potrubí je továrna hladké, je snadno ovladatelný a vnitřní svorka upravit obou konců potrubí společné vedení jednotné průsek bez cvočky, tedy z kopce svařovací technika (obrázek 1) je lepší volba pro rychlé svařování. V kontrastu, v případě potrubí rafinérie nejen je větší tloušťka potrubí, ale také ručně vyráběné zkosené hrany nejsou tak hladké. Tack svarů se také používají místo svorky a kořenová mezera není tak jednotný, jako v případě spoje potrubí. Do kopce, svařovací technika (obrázek 2) je tedy lepší volbou.

Další důvod je velikost průsek mezi potrubí a potrubních svarů. Průsek pro potrubí kloubů je 1,6 mm (obr. 3) ve srovnání s 3 mm v potrubí svarového spoje (obr. 4). Spoj s mezerou menší kořenové lze snadno svařovat sjezdové technikou, fixace kořenových tváře, zatímco větší kořenové mezery je třeba tkaní pohyb elektrody skloubit obě tváře kořenový.

Použití svorky
Po trase jsou přivařeny běžecké potrubí, které se šíří na míle daleko. Naopak závod potrubní spoje jsou připraveny a svařované v dílně. Svařování se provádí Příprava svaru udržet tento faktor.

Vnitřní svorka (obr. 5) se používá v rámci společného potrubí pro rychlé zarovnání a mohou být odebrány z druhého konce trubky po kořen a horké průchody jsou kompletní. Vzhledem k tomu, kvůli krátké a ohnuté délky spoje potrubí s fitinky, svarových spojů se připravují s nebo bez použití externí svorky.

Dalším rozdílem je použití cvočky. Na potrubí kloubů ne cvočky se používají jako root a horké průchody jsou dokončeny okamžitě, když vnitřní objímka je na místě, zatímco u rostlin potrubí, cvočky svaru se používají k přípravě svarových spojů pro svar v pozdější fázi.

Svařovací technika

Jak již bylo zmíněno, proč jsou svařované potrubí pomocí sjezdové techniku a potrubí do kopce technikou, v dva Svářeči sjezdové technika svar kloubu současně shora dolů trubky na opačných stranách zatímco v potrubí společné práce, jeden svářeč dokončí celý podnik svařování z dolní do horní části potrubí kloubu.

Předpisy a normy

Jak bylo uvedeno dříve, svařování potrubí se provádí API 1104 kód a rostlina svařování ASME Sec IX.

Pro potrubí svářeč zkušební kus se koná v horizontální poloze (obr. 7) zatímco zkušební kus svářeč potrubí závod se koná v poloze 45 stupňů (obr. 8). To proto, že potrubí Svary vznikají ve vodorovné poloze a svarů potrubí jsou prováděny v horizontální, vertikální a na 45stupňovém úhlu pozicích.

Destruktivní zkoušky kupóny jsou také různé techniky, jak je znázorněno na obrázku 9 a obrázek 10.

Elektroda povlak
Pro sjezdové svařování, všechny elektrody používané jsou z celulózy povlak, zatímco pro do kopce svařovací elektroda pro kořenové pass je celulózy povlak a zbytek jsou provedeny s nízkou potažené vodíkové elektrody. Důvody pro to jsou 1) Tloušťka stěny potrubí, což je obvykle menší než 12,5 mm; (2) snadné odstranění strusky; (3) svařovací rychlost a 4) tenké korálek celulózová elektroda. Všechny z nich jsou požadavky na svařování potrubí, zatímco v závodě potrubí potrubí tloušťka je větší, třeba tkaní pohyb elektrody ke svařování těžkých tloušťka potrubí kloubů. Pro tento účel se používají nízké vodíkové elektrody.

Rychlost svařování

Poslední –, ale v neposlední řadě – velký rozdíl mezi potrubí a rostlin potrubí svařování je svařovací rychlost výroby. Zde jsou některé z důvodů, pro tento rozdíl v rychlost svařování:

1. potrubní spoje jsou upraveny a křižoval v dílně a obvykle jeden svářeč dokončí celý podnik, svařování kořenových, náplň a víčko průchodů. Zatímco na běžecké potrubí, spoj se nastavuje vnitřní svorku na místě a svařování se provádí tým převážně dvou kořenových předat svářečů, horké dvouprůchodový svářečů, plnění dvouprůchodový svářečů a limitování dvouprůchodový svářečů.

Obě svářečů provádět svařování na opačné straně spoje potrubí a svářecí čety se pohybuje v karavanu ve volné krajině. Výsledkem produkce rychlost svařování je mnohem víc než potrubní spoje svařované v dílně.

2. sjezd svařovací technika dává dobré svářečské výroby na potrubí, kde tloušťka potrubí je většinou 12 mm nebo méně, zatímco potrubní spoje jsou větší tloušťky a do kopce, svařovací technika vyžaduje více času; Svařovací produkce je tedy méně oproti potrubí.

3. dalším důvodem pro rychlejší rychlost na potrubí svařování je elektroda hnutí od shora dolů a bez tkaní pohybem. Zatímco elektroda pohybuje od zdola nahoru na potrubí kloubů a tkaní elektroda zpomaluje rychlost svařování.

Autor
Martin M. Jiří Malik
je kvalifikovaný strojní inženýr z The University of Engineering a technologie, Lahore, Pákistán a držitel bakalář na technické z polytechnické školy zřízené Oklahoma státní univerzita v Rawalpindi, Pákistán. Byl členem americké svařování Society (AWS) a americké společnosti strojních inženýrů USA.